Arçelik Klima Servisi

Popüler
Arçelik Klima Servisi

Klima alanında hem ısıl konfor, hem de maliyet açısından optimum seçimin yapılabilmesi için Kocaeli Arçelik klima servisi her zaman hizmetinizdedir. Günümüzdeki yaşam alanı kapsamında çalışma ortamında verimin artırılmasının en önemli şartlarından biri ortamın ısıl konforunun sağlanmasıdır ki bu da ancak uygun bir iklimlendirme sistemi ile sağlanabilir.

Hizmet Özellikleri
 • Arçelik Klima Servisi
 • Arçelik Klima Montajı
 • Arçelik Klima Tamiri
 • Arçelik Klima Satışı

Uygun bir iklimlendirme sistemi seçimi için servisimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Kocaeli Arçelik klima servisi klima sektörünün gelişmesiyle artan klima çeşitleri arasında kullanılacak ortama en uygun ve ekonomik iklimlendirme sisteminin belirlenmesinde müşterilerine sonuna kadar destek olmaya devam etmektedir.

Günümüzde hem ticaret ve endüstride, hem de evsel yaşam alanlarında iklimlendirme birçok şekilde kullanılmaktadır. Bunun optimum bir şekilde çalışmasının sağlanması ise Arçelik ticari klima servisimizin cihaz ve sistemi kontrol altında tutmasına bağlıdır.

Kocaeli Arçelik Klima Servisi

Kocaeli Arçelik klima servisi klima alanındaki teknik özelliklerin belirlenmesi konusunda, cihazların sahip olduğu standartlar ile maliyet açısından karşılaştırmaları her müşterisine istenildiği takdirde ifade etmektedir. Fonksiyonları nitelikli olan her cihazın tercihi için rehber olmayı sürdürmektedir.

Servisimiz klima montajı düşünülen bir yer için ısı geçişi, ısıtma süreci, günlük sıcaklık ortalamaları ile nem, ısı, iklimlendirme ve ısı pompası ihtiyacı gibi durumları hem soğutma hem de ısıtma açısından değerlendirerek bilgilendirme yapmaktadır.

Ayrıca soğutma merkezi elemanları itibariyle ise kompresörler, kondenserler, evaporatörler, expansiyon valfleri, refrijeran depoları ve karter ısıtıcıları ele alınmış ve soğutma devrelerinde kullanılan tüm parçaları da göz önünde bulundurarak karar sürecine dahil etmektedir. Cihazların belirlenmesinde; teknoloji seçimi bilimsel tekniklerine uygun şekilde yapılmaktadır.

Foto Galeri

Kocaeli Arçelik Klima Montaj Kuralları

Tecrübeli ekibimiz klimaların randımanlı bir şekilde çalışması için elinden gelen tüm hassasiyeti göstermektedir. Montajda önemli hususlardan biri ise montaj kılavuzları doğrultusunda işlemi gerçekleştirmektir. Bu kapsamda Montaj şemalarını iyi inceleyerek tariflenen durumuyla aynen uygulamaya geçmek gerekiyor.

Kocaeli VRF klima servisimiz tüm çalışmalarında malzemelerin teknik özelliklerine dikkat ederek çalışmalarını sürdürmektedir. Klima montajında kullanılacak bakır borular klima özelliklerine göre kullanmaktadır. Bunun için gereken bakır boru çap ve et kalınlıklarına özen gösterilerek işlemler yapılmaktadır.

Cihazın teknik özelliklerine göre kullanılması gereken kablo kesiti belirlenerek en ideal duruma göre uygulamalar yapılmaktadır. Drenaj hortumunun kullanım özellikleri doğrultusunda teknik özelliklere en uygun hortum seçilerek sisteme adapte edilmektedir.

Klima büyüklüğüne bağlı olarak kullanılacak konsolun boyut ve yapı özellikleri belirlenerek en ideal hali ortaya konularak gerekli yere monte işlemi yapılmaktadır. Cihazın elektriksel özellikleri göz önünde bulundurularak diğer uygulamalar buna göre gerçekleştirilmektedir.

Kocaeli Arçelik Klima Montaj Fiyatları

Arçelik klima servisi modern ekipmanlarla yapılmaktadır. Uzman ekipler en iyi randımanın sağlanması için montajdaki tüm hassasiyetlere uymaktadır. Yapılacak her montajda özellikle yeri iyi tespit edilerek daha ilk başta klima verimliliğine adım atılmaktadır. Klima montajlarında fiyatlardan çok işçilik önemli olmaktadır.

Arçelik ticari klima montaj servisi olarak firmamız Arçelik marka klimaların montajlarında fabrika kurallarına aynen uymaktadır. Böylece müşterilerimizin mağdur olmaması için özenle çalışan ekiplere sahip bir firma profiliyle hareket etmekteyiz. Klima montaj fiyatlarımız işin durumu ve cihaz büyüklüğüne, klima için kullanılacak malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

Kocaeli Arçelik Klima Bakımı

Klima sistemlerinde bakımın en güzeli Kocaeli Arçelik klima bakımı servisimiz ile yapılmaktadır. Tüm detay parçalar düzenli bakımlarla daha işler hale getirilmektedir. Sistemde bakım esnasında tespit edilen parçalar orijinalleriyle değiştirilerek ilk günkü performansına kavuşturulmaktadır.

Hem iç ünite hem de dış ünite yılda iki defa yapılacak düzenli bakımlarla ısıtma ve soğutmada kesintisiz bir konfor sağlayacak hale getirilmektedir. Evde ya da iş yerinde kullanılan malzemeler içerisinde klimalar daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü klimaların dış ünite kısımları hava şartlarında maruz kalan bölümleridir.

Ayrıca iç ünite içerisinde sağlığa direk etki eden parçalar zamanla sağlığı bozucu hale gelebilmektedir. Özellikle ısı transfer yüzeylerinde oluşacak kirlenme ve paslanmalar cihazların performansında düşüklüklere neden olacaktır. Özellikle soğutucu gazın çalışma basıncı her dönem kontrol edilerek varsa yapılması gereken bir durum müdahale edilir.

Arçelik ticari klima bakımı ehil çalışanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Böylece arızaya mahal verebilecek parçalar da önceden tespit edilerek hem yaz hem kış kesintisiz bir faydalanma sağlayacaktır. Parça değişimlerinde orijinalliğe dikkate edilmektedir. Yani parçalar mutlaka orijinalleriyle değiştirilmektedir.

Çünkü klimayı bir sistem olarak düşünürsek bir yerindeki değişim diğer yerindeki performansı da etkileyecektir. O yüzden sistemin randımanı açısında mutlaka klima cihazlarını bir sistem olarak değerlendirmek gerekiyor. Klima bakımının önemini anlattığımız, Klima Bakımınızı Yaptırmak İçin 15 Neden başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kocaeli Arçelik Klima Bakım Standardı

Klima cihazlarını uzun süreli kullanımının ilk şartı Kocaeli Arçelik klima bakımı servisimiz ile klima sistemlerinize bakım yaptırmaktır. Çünkü klimalar yazın sıcaktan kışın da soğuktan kullanıcılarını koruyan bir sistemdir. Bu sistem sağlıklı çalışırsa iki mevsimde rahat edersiniz.

Deneyimli ekibimiz tarafından klimalarınızın düzenli şekilde bakımı yapılmaktadır. Böylece iklimlendirme sisteminiz ilk günkü performansına ve canlılığına ulaştırılmaktadır. Klimaların güvenli çalışabilmesinin iki temel şartından birincisi yetkili bir klima servisi vasıtasıyla uzman birine bakım yaptırmak, ikincisi ise zamanında bakım prosedürünü uygulamaktır.

Arçelik klima servisimiz ile tecrübeli ve işinin ehli kişiler aracılığıyla klima bakımlarınız yapılmaktadır. Bakım esnasında sistemin tüm değerleri kontrol edilmektedir. Ayrıca hem iç hem de dış ünitenin güzel bir şekilde temizliği yapılmaktadır.   Yaz ve kış mevsimi öncesinde yapılması gereken bakımlarla her iki mevsimi rahat bir şekilde atlatırsınız.

Kocaeli Arçelik Klima Tamiri

Klima arızalarının çözüm noktası Kocaeli Arçelik klima tamiridir. Klimalarda zaman zaman problemler ortaya çıkabilir. Örneğin;

 • Klima çalışır çalışmaz kendini korumaya almak için sigorta atıyor.
 • Klima işlem halindeyken rahatsız edici bir koku çıkıyor.
 • Cihaz çok şiddetli ses çıkarıyor.
 • Klima cihazı çalışıyor gibi gözükse de ana işlevi olan verimli ısıtma ya da soğutma yapmıyor.
 • Klima sistemi hiç çalışmıyor.
 • Çeşitli kumanda arızaları ile karşı karşıya kalınabilir.

Elbette burada sayılan arızalar kronik arızalardır. Kronik olsun ya da olmasın tüm arızalar Arçelik klima tamiri servisimiz ile profesyonel bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır.

Servisimiz klima kullanıcılarının tümüne anında servis hizmeti vererek tüm vakalarda klima kullanıcılarının yanında olmaktadır. Elbette klimalarda tüm elektrik ve elektronik cihazlar gibi kullanım şekli, süresi ve bakım durumuna göre zaman zaman arızalar çıkartabilecektir. Arızanın niteliği hem kullanıcı hem tamirat yapacak servisi açısından önemli bir husustur.

Özellikle klima servisi ile irtibata geçildiğinde sorunun servise kullanıcı tarafından tam olarak aktarılması servisin başarısı ve klimanın tamiratı açısından önem arz edecektir. Çünkü öyle basit gibi görünen bir arıza belki servis ekibinin saatlerine mal olabilecektir.

Hem klima kullanıcı açısından hem de servis bağlamında zaman da çok önemlidir. Klima sahibi kısa sürelerde işin tamamlanmasını isteyecektir. Böyle durumlarda Kocaeli Arçelik klima servisi müşterileriyle iyi bir iletişim tekniği kullanarak durumu izah ederek çalışmasını sürdürecektir.

Kocaeli Arçelik Klima Tamir Servisi

Eğitimli ve deneyimli teknisyenler vasıtasıyla Kocaeli Arçelik klima tamiri tüm klimalarınızın güvenli bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Tamiratı kendi işleriymiş gibi gerçekleştirerek bundan sonra yaşanabilecek tüm sorunların önüne geçilmektedir.

Klima tamiratında teknolojik ekipmanlar kullanarak işlemleri gerçekleştiren profesyonel ekibimiz sayesinde yaz ve kış mevsimini daha rahat geçireceksiniz. Çünkü haftanın 7 günü Kocaeli Arçelik ticari klima servisi hizmetinizdedir.

Servisimiz her daim müşterilerinin hizmetinde olup, iletişime geçildiğinde anında klimalarınıza yerinde müdahale edilmektedir. Özellikle gün içerisinde klima sorunlarınız çözülerek bir sonraki güne bırakılmamaktadır. Böylece arzu ettiğiniz klima konforundan mahrum kalmamış olacaksınız.

Arçelik Klima Tamirinde Dikkat Edilecek Konular

Kocaeli Arçelik klima tamiri servisimiz bulunduğu bölge ve mücavir yörelerde klima sorunlarına anında çözüm üreterek kullanıcıların mağdur edilmesinin önüne geçecektir. Tamiratta kaliteli iş ve hız önemlidir. İkisi de klimanın performanslı bir şekilde çalışmasına olumlu katkı sağlayacaktır.

Servisimiz bünyesinde görev yapan tüm çalışanlar eğitimli ve işinde uzman kişilerdir. Bu iki faktöre bir de tecrübe eklenince tüm klima sorunları en güzel şekilde halledilmektedir. Klima tamiratı klimanın ahvali açısından ciddi bir işçilik gerektirir. Akabinde klimanın kullanım süresini yani ömür durumunu etkilemektedir. Gelişi güzel bir tamirat yapıldığında daha büyük masraflarla yol açabilir.

Uzmanlık Alanlarımız

 • Split Klima Servisi
 • Multi Split Klima
 • VRF – VRS Klima Servisi
 • Chiller Klima Servisi
 • FanCoil Klima Servisi
 • Pano Tipi Klima Servisi
Sıkça Sorulanlar
Duo dolores et ea rebum?
Aktif Kampanyalar
Klima Bakım Kampanyası

Arçelik Klima Yetkili Servisi olarak klimalarınızın bakımını yetkili servis aracılığıyla yaptırın.

Teklif Formu

  13.06.2023
  624
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Arkom Teknik
  Arkom Teknik
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  1