Vrf Klima Servisi

Vrf Klima Servisi

Her mevsim hayatımızı kolaylaştıran klimalar periyodik olarak bakım isteyen cihazlar arasında bulunmaktadır. Ayrıca klimaların arızaları halinde de uzman teknik elemanlar ile cihaz onarımı gerçekleşmektedir. Vrf klima servisi olarak Kocaeli ve İzmit bölgelerinde uzun yıllar klima servis çalışmaları yürütüyoruz. Tecrübeli ve uzman çalışmalarımız ile klimaların uzun ömürlü ve sağlıklı kullanımını sağlıyoruz.

Hizmet Özellikleri
 • Vrf Klima Servisi
 • Vrf Klima Bakımı
 • Vrf Klima Tamiri
 • Vrf Klima Montaj ve Devreye Alma

Vrf Klima bakımı, klima servis çalışmalarının en önemli alanlarından biridir. Rutin olarak bakımı yapılmayan klimalar zamanla arıza yapacaktır. Bu bakımdan klima bakımları cihazın uzun ömürlü kullanımı açısından oldukça önemlidir. Ayrıca klima bakımı ortamın temiz hava bakımından yeterli seviyede bulunması açısından da oldukça önemlidir.

Foto Galeri

Klima Bakımı Sırasında Yapılanlar

 • Hava filtresi bakımı
 • Hava akımı destekleyici filtrelerin temizliği
 • Periyodik bakım

Gerçekleştirmektedir. Klima bakımında filtre temizliği için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Uzun yıllar boyunca bu sektörde hizmet veren firmamız klima bakımı konusunda en uygun fiyatlar ile en kaliteli hizmeti sunmaktadı

Sıkça Sorulanlar
Vrf Klima Ne Demek?

Vrf, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder.
LG Vrf Klima Sistemi; bir dış ünite ile, birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği sistemlerdir .Gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru miktar ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma ve soğutma sağlanır. Soğutucu akışı inverter kontrollü bir veya birden fazla kompresörlerle sağlanır. İster tek bir yerden tüm cihazları, istenirse de her bir cihazı kendi kumandası ile kontrol edebilir. Sıcak-soğuk modunu, istenilen konfor derecesini, üfleme hızlarını yine isteğe bağlı olarak ister duvar tipi sabit kumanda, ister uzaktan kumanda, ister merkezi kumanda ve istenir ise bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Vrf Klima Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Vrf Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restorantlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır.

Vrf Klima Modelleri Nelerdir?

Vrf klimalar, kullanım alanlarında sınırlandırmalar oluşturmak mümkün değildir. Binaların içyapılarına göre farklı modellerde vrf klima kullanılabilmektedir. Kullanım alanlarına göre belirlenen vrf klima modelleri şunlardır;
Tavan tipi Vrf, Salon tipi Vrf, Duvar tipi Vrf, Kanallı tip Vrf, Kaset tipi vrf, Yer tipi vrf
Vrf klima modelleri sayesinde, bireysel ya da kurumsal tercihler yapılabilmektedir. Sistemin kurulumu ve kullanımı daha ekonomiktir ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Vrf sistemlerinin kullanımı, bakımı daha kolay, sağladığı verimlilik oranı daha yüksektir.

Vrf klimalar, daha çok büyük kapalı alanlar için kullanılmakta ve kapalı alanın her bir köşesinin eşit miktarda iklimlendirilmesini sağlamaktadır. vrf klima sistemlerinin avantajlarında birisi, bireysel iklimlendirme sağlamasıdır. Birbirinden bağımsız odalar, vrf sayesinde, farklı oda sıcaklığında ısındırılabilmektedir. Kullanım yerindeki her iç ünitede, inverter ve expansion valf bulunmakta, bu valfler ile ısı ayarı yapılabilmektedir. Vrf klima sistemleri, tüm bina sistemlerinde, daha fazla kişiye konfor sağlamaktadır. Bir dış üniteye 64 iç üniteye kadar bağlantı yapılabildiği için kurulum daha kolaydır ve tüm sistem tek bir noktadan kontrol edilebilmektedir. Hastane, otel gibi büyük işyerlerinde, içyapıya göre daha kolay dizayn edilebilmektedir. Vrf klima servisi avantajları çok fazladır.

Vrf Klimna Kataloğu

Vrf Klima Arızaları Çeşitleri
Klima arızları konusunda deneyimli teknik ekibi ile hizmet veren firmamız, en sık karşılaşılan arızalardan nadir görülen arızalara kadar her soruna çözüm sunmaktadır. Pratik çözümlerin yanı sıra kalıcı çözümler sunan firmamız garantili hizmet anlayışı sunmaktadır.

Klimalarda görülen arızalar genel anlamda iki başlık altında toplanabilir. Bunlar elektriksel arızlar ve mekanik arızalardır. Bazı arızalar oldukça basittir ve sadece telefon yardımı ile düzeltilebilir.

Fakat bazı arızalar için uzman ve deneyimli bir servise ihtiyaç duyulmaktadır. Elektrikli aletlerin genelinde olduğu gibi klimalarda da hassas bir çalışma yürütülmediği zaman sıkıntıların çözümleri zorlaşabilir hatta bazen imkansız bir hal alır. Bu bakımdan servisimiz en hassas ve etkili çözümleri sunmaktadır.

Aktif Kampanyalar
VRF – VRS Klima Satış, Tamir, Bakım ve Montaj Servisi

Klima bakımı sırasında temizlik ve parça kontrolleri ayrıntılı şekilde tamamlanır. Klimada arızaya neden olabilecek parçalar servisimiz tarafından değiştirilir.

Klimalarda en sık karşılaşılan problemlerin başında kumanda ile çalışmama sorunu yer almaktadır. iç ünite ve dış ünitede sıkıntı olmamasına rağmen kompresörün devreye girmiyor olması da sıklıkla karşılaşılan problemler arasında yer alır. Bu durumda iç ünite hasar görmüş olabilir, üniteler arasında yer alan kablolarda sıkıntılar oluşabilir, kompresör motoru ile ilgili sıkıntılar bulunabilir. Uzman kadromuz bu alanda en etkili çözümleri kalıcı şekilde sunmaktadır.

İç ünite ve dış ünite ile ilgili sorunlar en fazla karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Bu konuda klima modeline ya da markasına takılmaksızın teknik ekibimiz anında müdahalede bulunmaktadır. Deneyimli ekibimiz güncel olarak aldıkları eğitimler ile cihazların tüm özelliklerine hakimdir. Böylece sorunun tespiti kadar arıza onarımı da son derece kısa sürede tamamlanmaktadır.

Ünitelerin gürültülü şekilde çalışması da klima arızalarında en fazla karşılaşılan konular arasında yer almaktadır. Yabancı cisimlerin kanatlara teması, ünitelerin yerine tam olarak oturtulmamış olması, besleme kabloları ile farklı parçalar arasında bulunan sürtünmeler ya da bazı parçaların deforme olması bu sorunlara yol açmaktadır.

Klima arızalarında hızlı ve etkili çözüm için öncelikle sorunun doğru olarak tespit edilmesi gerekir. Deneyimli ve uzman teknik ekibimiz sürekli olarak aldıkları eğitim sonrasında cihazlara tam anlamıyla hakim olmaktadır. Böylece etkili çözümler ve hızlı çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Teklif Formu

  13.06.2023
  524
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Arkom Teknik
  Arkom Teknik
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  1