Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Klima alırken nelere dikkat etmeliyim?

Sadece “bir klimam olsun” düşüncesiyle hareket etmemelisiniz. Kalitesi kanıtlanmış, uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz, tasarruflu, sessiz, mukavemeti ve performansı yüksek olan klimaları tercih etmelisiniz. Klimanızı size sunan firmanın, müşterisini bilgilendiren, servis hizmetini sorunsuz gerçekleştirebilen sahasında uzman bir firma olmasına dikkat etmelisiniz.

Niçin klima kulllanmalıyım?

Klimalar sizin daha rahat ve verimli yaşamanız amacıyla, kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, ısıtan, toz ve partikülleri filtre eden, size taze hava kazandıran, kötü koku ve kirli havayı sizden uzaklaştıran, teneffüs ettiğiniz havanın kalitesini yükselten teknoloji harikası cihazlardır. Sağlığınız için ihtiyaç duyulan bir cihaz olan klimaları ve en son modellerini incelemek için sitemizi gezebilirsiniz.

Klima sağlığa zararlı mıdır?

Klimaların sağlık açısından büyük faydaları olduğu bilimsel otoriteler tarafından da açıklanmaktadır. Özellikle yaşlılara, kalp şeker ve astım rahatsızlığı olanlara klima kullanmaları tavsiye edilmektedir. Yaşanılan ortamlarda 23°C sıcaklık ve %50 bağil nem sağlık açısından ideal koşullardır. Bu değerleri sağlayan en iyi cihazlar ise klimalardır. Nemin %40 ile %60 civarında tutuldugu klimalı ortamlarda pek çok mikroskobik organizma oluşamadığından alerjik yapılı kişiler için çok faydalıdır. Ayrica klimanin filtrasyon özelliği ile de toz ve polenler havadan ayrıştırılarak daha sağlıklı ortamlar elde edilmektedir.

Klimada keşfin önemi nedir?

Klimanızın montaj edileceği mekanın büyüklüğü, konumu, ısı kazanımı ve mimarisi gibi özellikleri ile klimanızın gücü arasında bir orantı vardır. Bu oranın tesbiti mühendislik hesaplama gerektirir. Klima sağlığınızla ilgili bir ürün olduğundan bu hesabı yapmadan gereğinden az veya gereğinden fazla kapasitede klima kullanmanız size hem ekonomik açıdan hem de sağlığınız açısından zarar verecektir. Klima hesabındaki tüm mühendislik kriterler dikkate alınarak hazırlanan ” Pratik Klima Seçimi ” sayfamızı ziyaret ederek sizin için en uygun klima kapasitesini hesaplayabilir, modelini seçebilir, teknik özellikleri, teslim zamanı, fiyatı ve ödeme kolaylıkları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Klimada montajın önemi nedir?

Klima uzman olmayan kişilerden alınıp uygun olmayan yöntemlerle montaj edilirse sağlığınız için son derece zararlı olabilir. Klimaların kurulumu teknik bilgi ve dikkat isteyen bir iştir. Klimanızın montajının uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Klimanızı kullanacağınız mekanın bir krokisini çizip firmamıza email (arkomteknik@gmail.com ) ile gönderirseniz uzmanlarımız montaj yerinizin belirlenmesi için size yardımcı olacaklardır.

Kışın klima ile ısınabilir miyim?

Dış ortam sıcaklığı +5°C ve üzerinde olduğu zamanlarda klimanız ile hem ekonomik hem de sağlıklı bir şekilde ısınırsınız. Dış ortam sıcaklığı +5°C nin altında olduğu zamanlarda ise klimanız size yeterli ısı sağlamayacaktır. Bu zamanları göz önüne alarak ek ısıtıcı kullanabilir veya ısıtma takviyeli klima modellerini tercih edebilirsiniz.

Merkezi sistem klimalar nerelerde kullanılır?

Geniş veya çok odalı alanların ısıtılması ve soğutulmasında kullanılan merkezi sistemler, bir klima ile birden çok mekanın aynı anda ısıtılması ve soğutulmasında tercih edilen ideal cihazlardır. Merkezi klima sistemlerini daha ayrıntılı olarak sitemizin Endüstriyel Klimalar ve Vrf Klima Sistemleri bölümünde inceleyebilirsiniz.

Whatsapp
Arkom Teknik
Arkom Teknik
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1