F-Gaz Sızıntı Kontrolü ve EKOMVET

F-Gaz Sızıntı Kontrolü ve EKOMVET

Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik” kapsamında EKOMVET sistemi devreye girdi. EKOMVET uygulamaları Entegre Çevre Bilgi Sistemini içerisinde F-gaz Ekipman Operatörleri Merkezi Veri Tabanı (EKOMVET) olarak bildirimler yapılmaya başlamıştır.

Hizmet Özellikleri
 • Klima Sızıntı Kontrolü
 • Sızıntı Kontrol Formu
 • Ekomvet Sistem Girişi
 • Ekomvet Onaylama

F-Gaz Sızıntı Kontrolü ve Klima Servisi

Sürdürülebilir bir gelecek için doğa dostu yaşamı destekleyen hizmetlerimizle müşterilerimizin yanındayız. Bu doğrultuda servis ve bakım hizmetlerimizde doğayı korumak için küresel ısınmanın etkilerini azaltacak çalışmalarımıza öncelik vermekteyiz. Küresel ısınmaya karşı önlemimiz ise Uzman ve Sertifikalı Arkom Teknik çalışanlarımız ile tüm klima sahiplerinin klimalarını çevre dostu tutmasına yardımcı olmak.

Foto Galeri

Mevzuat kapsamında R 410 Gazlı 3(Üç) Kg’nin üzerinde F-Gaz içeren cihazlar için periyodik sızıntı kontrolü yaptırmak, kullanıcılar açısından yasal zorunluluk teşkil etmektedir. Bunun sebepleri, klimanızda soğutucu gaz sızıntısı olmasının klimanıza zarar vermesi, klimanızın verimsiz çalışmasına neden olması ve en önemlisi çevreye zarar vermesidir. Klimanızın onarımı yapılsa da çevreye verilen zarar tahmin edilemez. Tüm bu sebeplerden dolayı olası sorunları önceden tespit edebilmek, klimanızı ve daha önemlisi doğayı korumak için yasal yükümlülük olan F-Gaz Sızıntı Kontrolü ile birlikte Profesyonel Klima Bakımının yapılmasını öneriyoruz. Müşterilerimizin konforu, klimanızın ve doğamızın güvenliği her zaman birinci önceliğimizdir.

F-Gaz Ekomvet Sistemine Girişlerin Yapılması

Sıkça Sorulanlar
F-Gaz Nedir?

F-Gazların kullanımı ve kullanıldıkları sistemlerin kontrollerini, Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik ve ek mevzuatlar belirler. Bu gereklilik, F-Gazların atmosfere sızması halinde küresel ısınmayı artıracak olmasındandır. Mevcut düzenlemeler, konuyla doğrudan ilgilenen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılmaktadır.

F-Gaz Sızıntı Kontrolünü Kimler Yaptırmak Zorundadır?

Mevcut yönetmelik doğrultusunda, klima sahipleri veya kullanıcıları kullandıkları klima sistemlerinin içerdiği soğutucu akışkan tipi ve miktarına göre belirli aralıklarla F-Gaz Sızıntı Kontrolü yaptırmak ve belgelemek zorundadır. Yönetmelik kapsamında F-Gaz Sızıntı Kontrolü yaptırmakla yükümlü olan klima sahipleri veya kullanıcıları yasal yükümlülükleri gereği yaptırmaları gereken F-Gaz Sızıntı Kontrolü hakkında Arkom Teknik’ den  bilgi alabilirler.

F-Gaz Sızıntı Kontrolünü Kimler Yapabilir?

Mevzuat gereği, sızıntı kontrolü yapacak teknik personelin MYK ve klima servis firmasının TSE 13905 sertifikalı olması gerekmektedir. Uzman ve Sertifikalı Arkom Teknik yasal yükümlülükleriniz için F-Gaz sızıntı kontrolü yapabilir.

Kullanım Klavuzu

Çevre ve İklim Değişikliği bakanlığının hazırlamış olduğu kullanım klavuznunu inceleyebilirsiniz.

Aktif Kampanyalar
F-Gaz Sızıntı Kontorlü ve Klima Bakım Hizmeti

At accusam aliquyam diam diam dolore dolores duo eirmod eos erat, et nonumy sed tempor et et invidunt justo labore.

F Gaz Sızıntı kontrolü ve klima bakım hizmetlerimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz. Konuyla ilgili resmi gazete yayınlanmış metni aşağıdadır.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/06/20220629-1.htm

Teklif Formu

  13.06.2023
  506
  Whatsapp
  Arkom Teknik
  Arkom Teknik
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  1